Psali o nás
Točili o nás
Hodnotili nás

Šárka Hájková
dítě Tereza Hájková
Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat za celou naší rodinu za skvělý tábor! Oceňuji, není to tak vždycky, když se „věci“ dělají s nadšením a odborností! Vy  jste toho příkladem! Byli jsme spokojeni! Rádi bychom, aby na Aertěku 2014 zase zbylo místo i pro Terezku. Hezké léto, s pozdravem Šárka Hájková.

Magdalena Bičíková
dítě Josefína Dostálová
Vážení, dík za letošní Aertěk, Josefina se vrátila úplně nadšená – a je to vlastně poprvé, co se něčím takhle nadchla (a dokonce to všem veřejně přiznala bez obvyklých obav, že bude „trapná“), což je u puberťačky co říct.
Je jasné, že se Vám a Vašim kolegům daří organizovat opravdu výjimečný podnik, který přitahuje zajímavé a osobité mladé lidi a který se i díky jejich energii, nápadům a nadšení posunuje ještě o velký kus dál, než  jste pro ně možná měli původně nachystáno a vymyšleno. Děláte zkrátka dobrou práci, která pomáhá lidem v důležitém, dost možná i rozhodujícím životním období, aby si našli inspirativní kamarády a hlavně našli sami sebe - svoji zábavu, svoje sebevědomí i svůj jedinečný tvůrčí talent, což je vážně skvělé (protože právě tohle je škola obvykle nenaučí. A přitom to každý v životě tolik, tolik potřebuje…).
Tohle všechno ale Vy nejspíš sami dobře víte, protože Vám to účastnící tábora jistě dávají mohutně najevo. Ale pro jistotu, kdybyste na to třeba pod náporem starostí a trablů, které organizace tábora i opatrování tolika dětí jistě přináší, zapomněli, Vám to takto píšu. Protože tím, co děláte, nám jako rodičům velmi pomáháte – dáváte totiž dětem to, co jim my už dát nemůžeme, právě proto, že jsme jejich milující,  každodenní a unavení rodiče. Ještě jednou Vám tedy děkuji, přeju vše dobré a hlavně hezké, klidné léto! Magdalena Bičíková

Lucie Grohmanova
dítě Jáchym Grohman
Vážení, v kině Aero nebyla příležitost, tak bych Vám touto cestou ještě jednou ráda poděkovala.
Děkuji za nasazení celého týmu v průběhu tábora. Bylo vidět, jak se na táboře dětem líbilo a to je vaše zásluha. Za sebe děkuji Vám osobně, že jste si na Jáchyma udělal čas, když mu bylo "ouvej"...  Z tábora přijel nadšený. Neustále něco točí - my musíme dělat herce a poslouchat:)). Potom sedí celé hodiny u Pinnaclu a stříhá.  - Už se těší na příští tábor:). Ještě jednou díky a přeji hezký den, Lucie Grohmanová.

Michal Kureš
dítě Adéla Kurešová
Zdravim, Mirku, chtel jsem jeste podekovat za Aertek, holka byla nadsena a rozhodne by chtela pokracovat. Zije z toho doted. Takze timto vlastne podavam prihlasku na dalsi rocnik :-) (tedy esli to bude mozne, a moc tam neprudila). Myslim, ze se tam i dost naucila, soude podle jejich novych a novych klipu a blbosti, ktere temer den co den produkuje :-) A tim se take chci preptat, zdali uz vite o nejakych filmovych kurzech, krouzcich ci aktivitach pro tento rok. Planujete neco? Jsem presvedcen, ze by o to byl velky zajem, sam vim i o dalsich zajemcich. Preji hezky den a jeste jednou dekujeme, Michal Kures.

Kristina Kurešová
dítě Adéla Kurešová
Dobrý den, jsem maminka Adély Kurešové a už dlouhou dobu Vám chci moc poděkovat za pořádání Aertěku. Adéla se vrátila naprosto nadšená a plná entuziasmu ohledně své filmařské budoucnosti. Dlouho jsem pracovala v tomto oboru a jsem moc ráda, že existuje skupina lidí, která dokáže dát dohromady smysluplný, inteligentní a nesnobský projekt pro děti. A může se i stát, že některé z nich i nasměruje, což pro rodiče bývá často problém. Opravdu velmi upřímně vám všem se zpožděním děkuju a pokud bych mohla nějak pomoci, velice ráda. Mějte se moc pěkně. Kristina Kurešová

Roman Lesný
dítě Alena Lesná
Vážení pánové a dámy,
darovací smlouva je podepsána a odeslána na Vaši adresu, peníze dorazí tento týden. Být „mecenášem“ je lehké (jeden klik na internetu, žádné riziko, ani se moc při tom nezapotím...) – ale vše vymyslet, zorganizovat, zrealizovat, nést svoji kůži na trh a věnovat tomu volný čas, odměna symbolická, vděčnost nezajištěná – tak právě  toto zaslouží poděkování a naši pokoru. Moc držím palce ať Vás všechny možné překážky a nepochopení neudolají a máte i nadále sílu a radost pro všechno co pro nás ostatní a naše děti děláte :-) S úctou, Roman Lesný.

ANKETA - HODNOCENÍ AERTĚKU 2013

*DĚTI
1) Nejlepší zážitek z Aertěku (pořádně se zamysli a odpověz alespoň ve dvou větách).
2) Nejhorší zážitek z Aertěku (odpověz něco jiného než "vstávání a rozcvička", prosím).
3) Jak hodnotíš kvalitu jídla a jak kvalitu ubytování?
4) Co v programu letošního ročníku nejvíce chybělo?
5) Vzkazy všeho druhu.
*RODIČE
1) Jak byste hodnotil/a Aertěk 2013? S čím jste byl/a z pohledu rodiče nejvíce spokojený/á?
2) Co byste navrhoval/a zlepšit či změnit? Co bylo špatně?

Jan Bečka - účastník
1. Nejlepší byla asi ta filmová noc.
2. Jak jsme šli do mnichova a někdo vykoupil colu.
3. Jídlo bylo super, ale špatně  se lezlo na ty palandy.
4. Myslím že nic.
5. Nemám co dodat.

Rodiče Jana Bečky
Dobrý den, Mirku, za rodiče Jendy Bečky: s táborem jsme byli naprosto spokojeni, velmi jsme ocenili závěrečné setkání a promítání filmů v kině Aero. Musím přiznat, že nejdříve mi to připadalo jako komplikace, ty prázdniny jsou často dost o převážení dětí z akce na akci, tak se nám to moc nehodilo, ale pak jsme byli naprosto nadšení a říkali jsme si, že bychom také rádi na takový tábor jeli. Jediným problémem tábora, bylo asi horko. Moc děkujeme, Jenda se toho hodně naučil, pořád nám u filmů něco vysvětluje a poučuje. Je vidět, že ho to bavilo a zatím by moc rád jel zase. M. a M. Bečkovi

Patrik Davídek - účastník / st turnus
1. Asi když jsme v noci chodili natáčet na hřbitov duchy. Kolem jel pan Měchura, myslel, že jsme lupiči, tak volal Filipovi a ten z legrace řekl že má pravdu pan Měchura volal policii.
2. Ta noc pohovorů a kraťasů. Byl jsem tam třetí poslední a nakonec byly hrozně strašidelné filmy. Vlastně to byla docela legrace tak to nevadilo. Aertěk byl super.
3. 2+
4. Nevím, nemám srovnání s jinými ročníky.

Rodiče Patrika Davídka
1. Z pohledu rodiče jsem nadšena tím, že syn poznal film i v jiné než mainstreamové podobě, povědomí o práci u filmu, odnesl si spoustu pozitivních zážitků , dovedností a poznal mnoho zajímavých lidí. Odnesl si zážitek na celý život a rozšířil si kulturní rozhled.  
2. Jedině snad, že si některé děti odnášeli jako odměnu tričko a jiné ne – pocit z toho byl rozpačitý.  

Anita Trombalová - účastník
1. Natáčení, pouštění krátkých i delších filmů, lesní kino
2. Asi, když jsem musela vynechat oběd nebo večeři, abych se mohla vysprchovat. Čas před večerkou na hygienu byl příliš krátký.
3. Jídlo bylo většinou dobré, ale pokoje moc malé. Vedle druhé chatky jsme měly výrazně menší místnosti. Ale jinak čisto.
4. Myslím, že se pouštělo málo filmů. Kromě toho asi nic.
5. Na Aertěk ráda vzpomínám a těším se, děkuji za nejlepší prázdninový zážitek. Už se těším, že pojedu příště.

Rodiče Anity Trombalové
Dalo by se říci, že jsem byla spokojená téměř se vším. – Jak s informovaností rodičů, tak s celkovou organizací. A pro mě jako pro rodiče, pubertální a v současné době se vším nespokojené dcery, je nejdůležitější, že ona sama byla spokojená a nadšená. A věřte mi, že v současné době je opravdu obtížné uspokojit její nároky a zato Vám patří díky a obdiv :-).

Adéla Kurešová - účastník
1. Nejlepší zážitek bylo to,že jsem měla možnost stát se na těch pár dní režisérkou. Také se mi líbila bojovka.
2. Občas nějaká ta jídla.
3. Ubytování bylo dobré a jídlo jak co ...
4. Letos jsem tam byla poprvé tak není, co dodat-proste GENIÁLNÍ! :-)
5. Nejlepší letní tábor všech dob. Doufám, že budou ty kroužky těch workshopů apod.

Jana Olšanská - účastník / st turnus
1. Z Aertěku mám spoustu úžasných zážitků. Úžasné jsou noci, kdy je puštěn celovečerní film a taky mám ráda ten poslední den, kdy se nastupuje do autobusu, ne proto, že turnus končí, ale protože v tu chvíli se mi po Aertěku nejvíce stýská a nechtěla bych ho ukončit.
2. Když mi Filip řekl, že jsem se moc nenadřela.
3. Na ubytování se po dvou dnech dá bez problému zvyknout. Jídlo bylo výborné.
4. Program byl už tak dost plný, asi nevymyslím, co chybělo ...
5. Doufám, že příští Aertěk bude a bude ještě lepší než všechny předchozí!:)

Rodiče Jany Olšanské
1. Aertěk bych hodnotila jako úžasnou záležitost.

Natalie Gayová - účastník
1. Je těžké říct, co bylo úplně nejlepší ... Asi natáčení. A samozřejmě také výlety na koupání do Mnichova.
2. Vstávání bych sice ráda napsala, ale jinak bylo nejhorší, že to tak rychle uběhlo.
3. Kvalita ubytování a jídla byla celkem dobrá. Na škole v přírodě je to většinou mnohem horší :)
4. Nejvíce mi chybělo, že nepřijel Štěpán na natáčení společného klipu.
5. Doufám, že se Aertěk bude opakovat co nejdéle.

Rodiče Natalie Gayové
1. Jednoznačně tvořivá atmosféra a vše co s ní souvisí. Odrazem je zajisté spokojenost dětí a dílka, co vznikají. Také nadšení dospělých a vše, co pro děti dělají.
2. Tvorba scénářů dětmi před táborem? Vlastní dětský  filmík byl fajn, kdyby byl čas, bylo by fajn, aby si děti vyzkoušely zcela vlastní síly.

Daniel Barbu - účastník
1. Nejvíce se mi líbilo lesní kino, ale Aertěk je od začátku až do konce super.
2. Bojovka sice byla skvělá (obzvvlášť ta nahrávka  z vysílání) ale nemám moc v oblibě bojovky.
3. Před Aertěkem jsem byl na jiném táboře, a proti tomu to bylo na Aertěku, jak z 5hotelu.  
4. Když v natáčení byla přestávka, tak vždy byl puštěn film (letos ne po každé).
5. Přeji vám krásný den.  

Rodiče Daniela Barbu
1. Jako vydařený ročník, s výraznými osobnostmi (Vojta+Oskar - asi hodně ovlivnili mladší děti), mladší děti celkově zřejmě proti loňskému roku trochu převažovaly filmy celkově trochu slabší než loni (i když to neznamená nutně nepodařené, naopak, některé výborné). Jako velmi pozitivní hodnotím individuální oceňování - diplom - pro každého aktéra za "něco".
2. Svěřit dokumentaci tábora pouze jednomu, byť nadanému a kameře a filmu vášnivě oddanému mladému dokumentaristovi. Jako neúčastníka tábora mě trochu mrzelo, že se nedozvím víc (ve srovnání s loňským dokumentem). Amatérský dokument bych ráda brala jako další výstup, výsledek apod. (což byl samozřejmě i tak). Jinak nemám výhrady, díky za skvělou práci a přeju hodně sil do dalších ročníků.

Veronika Bezdíčková - účastník
1. Lesní kino bylo moc povedené, diskotéky, filmy, natáčení, přednášky hostů, bojovka…
2. Copak jde mít na Aertěku nějaký hrozný zážitek?
3. Jídlo i pan kuchař samozřejmě super! Základna Komtesa minulý rok měla tu výhodu, že jsme byli pořád v jedné budově. Ale areál byl letos zase víc prostorný (to znamená delší rozcvičky…) Myslím, že tam bylo vše, co jsme potřebovali.
4. Mrzelo mě, že nepřijel Štěpán na natáčení videoklipu, jinak se mi program moc líbil. Byl hodně bohatý a všechno mě bavilo.
5. Vzkaz: Moc děkuju Mirkovi, že mě vzal i na letošní Aertěk. Doufám, že jestli se dostanu na starší turnus, budu se moct na vás alespoň na den přijet podívat. Mám vás všechny moc ráda!

Jindřich Bezdíček - účastník
1. Bojovka, kterou jste krásně sehráli a natáčení filmů. Prostě to bylo fajn.
2. To fakt nevím.
3. Jídlo a ubytování bylo boží.
4. Nic mě nenapadá.
5. Rád bych, aby i příště byli příště vedoucí, kteří byli letos.

Rodiče Veroniky a Jindřicha Bezdíčkových
1. Vnímáme Aertěk jako ojedinělý projekt, skvělý nápad realizovaný na mimořádné úrovni. (A nejen tábor, ale i další návazné akce, kterými se vytváří určitá komunita a je z nich znát prostředí klubového kina). Z vyprávění dětí je zřejmé, že atmosféra a tvůrčí duch dílny dovedou mimořádně motivovat. Je to snad také zkušenost, která se nevytrácí, když tábor skončí a naši filmaři se rozejdou.
2. A co bylo špatně? To bychom museli spolu se synem říct: To fakt nevím.

Tereza Hájková - účastník
1. Filmování, upravování scénářů , bojovka, kolektiv, …VŠECHNO!
2. Moje krátké onemocnění jinak nic.
3. Jídlo bylo dobré, ale pokoje hrozně malé.
4. Nic

Rodiče Terezy Hájkové
1. Terezka byla spokojená a to je pro nás důležité.
2. Osobně mě mrzí, že nedorazil skutečný filmový štáb.

Anna Hlavničková - účastník
1. Lesní kino, diskotéky a závěrečné promítání
2. Mini-výlety v obřím vedru do obchodu, kde nic nemají :D
3. Jídlo docela ušlo, ubytování fajn.
4. Celý program byl super, jen mi tam chyběl nějaký větší výlet jako loni do Karlových Varů. :D

Rodiče Anny Hlavničkové
1. Jako rodič mladšího pubertálního účastníka oceňuji náročný program a "partnerský" přístup k dětem. Pro dceru je váš tábor jednou z mála akcí, na které se jí víceméně bezvýhradně líbí, těžko se mi ovšem z informací, které se dozvím, odhaduje, proč tomu tak je. Určitě však to je váš přístup k dětem, důvěra v jejich schopnosti, a to, že se na Aertěku shromáždí a děti a dospělí podobného ražení (?) a zájmů mající společné cíle. Zdravím a držím palce

Rodiče Alexandry Novákové / st turnus
Dobrý večer. Za sebe, jako rodiče mohu říct, že Aertěk splnil moje očekávání: Alex se vrátila plná dojmů, nadšená, do konce prázdnin nemluvila o ničem jiném. Výsledný film jsem sice úplně nepochopila, ale to není podstatné:-) Alex chválila i jídlo, ale především atmosféru a vzájemné vztahy mezi lidmi, užila spoustu legrace. Děkuji.
Co bych změnila: spánkový režim. Opět vycházím ze situace, kdy Saša usnula ve stoje. Chápu, že se občas jede hodně do noci, ale potom je třeba zajistit, že se děti dospí. Jako dítě jsem na táborech nenáviděla rozcvičky, nikdy jsem nepochopila jejich význam a tudíž bych neměla nic proti tomu, kdyby byly v takovýchto případech zrušeny a děti se dospaly. Předpokládám, že za den mají pohybu dost. Je vědecky dokázané, že teenageři mají problémy usnout vzhledem pozdějšímu uvolňování serotoninu do systému, ale přesto potřebují dostatečný spánek. Takže z delšího ranního spaní benefitují, zlepšuje se jejich koncentrace, výkon i nálada. (ve školách, kde zkušebně zavedli pozdější začátek školy pro teenagery, se zlepšilo jejich chování a studijní výsledky…) Myslím, že s chováním a výsledky jste problém neměli, ale i tak, myslím, že je třeba mít nějaký čas, kdy se zavelí na kutě – 23.00? Z toho pravidla pak lze udělat vyjímku. No nic. Děkuji za skvělý tábor a všechny ty aktivity okolo a doufám, že se za rok zase zadaří a Saša pojede.

Agáta Vačkářová - účastník
1. Nejvíc se mi na Aertěku 2013 asi líbila filmová noc…. Dostali jsme občerstvení, byla sranda a opravdu jsme si to zasloužili… :)
2. To je těžké.. :)  Kuchařova specialita - knedlíky s vajíčkem pečené v troubě.. :D
3. Kvalita jídla byla fajn, až na ty vajíčka.. Ubytování nebyl úplný luxus, ale tak to mělo být… Tábory mívají o dost horší ubytování.
4. V programu Aertěku nechybělo nic. Bylo to všechno pěkně promyšlené.
5. Pokračujte v tom dál! Jste úžasní:)

Rodiče Agáty Vačkářové
1. S táborem Aertěk jsem naprosto spokojená, vlastně nadšená, protože moje dcera poprvé chce jet na nějaký tábor znovu. Takže super!
2. Vzhledem k odpovědi na otázku č. 1, logicky nemám návrh, na jakoukoli změnu.

Johana Bártová - účastník / st turnus
1. Možnost vyzkoušet si režii filmu, byl to opravdu skvělý zážitek i z odpovědností, kterou jsem díky této pozici dostala.
2. To je vážně těžké, protože zrovna tyto dva uvedené příklady byly opravdu nejhorší  :D Ale jinak si nemůžu stěžovat, já byla spokojená až na můry, co nám lítaly po pokoji.
3. Ubytování bylo ucházející a strava výborná. Přesto, že jsem byla problémový strávník díky svému vegetariánství, dostala jsem vždy něco k jídlu vhodného i pro mě.
4. Mě osobně filmová noc, která tedy proběhla, jen já byla tak unavená, že jsem jí nezvládla. Jinak nemám více méně žádné výhrady.
5. Těším se na příští ročník!

Rodiče Johany Bártové
1. Přístup k dětem, výsledné práce.
2. Nemám návrhy ani připomínky.

Alžběta Falátková - účastník / st turnus
Dobrý den, Posílám vám svojí anketu na letošní Aertěk.
1. Nemůžu se rozhodnout, jestli nejlepším zážitkem pro mě byl první natáčecí den nebo závěrečná diskotéka. Tak sem napíšu obojí. První natáčecí den byl skvělí tím že nebylo ještě nic natočeno, nevědělo se pořádně jak to dopadne, jen se doufalo že dobře, a také bylo ten den z mého pohledu asi nejvíc práce.
2. Když jsme museli 3x za sebou postavit a sklidit improvizované divadlo :D . Nejhorší zážitek asi ani nemám nebylo tam nic, co by se mi nelíbilo natolik že bych to považovala za špatný zážitek.
3. Ubytování bylo minulý rok rozhodně lepší než letos a i okolí bylo dle mého názoru lepší, ale nebylo to nic špatnýho. Jídlo bylo skvělé.
4. Málo Southparku :D. Program mi vyhovoval nevím, co bych tak řekla že chybělo.

Celeste Chisese - účastník
1. Jeden nejlepší zážitek nemám, ale líbila se mi bojovka. Natáčení bylo taky fajn a bavila mě přednáška Dana Přibáně.
2. Nejhorší zážitek nevymyslím, ale moc mě nebavilo uklízení.
3. Ubytování mi přišlo dobré. Jídlo mi chutnalo.
4. Byla jsem na Aertěku poprvé, takže mně tam asi nic nechybělo.
5. Příští rok filmová noc pro všechny!

Rodiče Celeste Chisese
1. Naprosto, vrátila se mi spokojená, nadšená holčička, plná dojmů a inspirace.
2. Nejsem si ničeho vědoma, ale jako Celeste, zatím nemám srovnání.

Rodiče Vojtěcha Šnobla
Jsem ráda, že se takto ptáte na dojem nás rodičů. Po promítání filmů po návratu z tábora jsem byla skutečně nadšená a chtěla Vám a všem organizátorům poděkovat. Co člověk neudělá hned, zpravidla odsouvá již pořád. Takto vyžádané hodnocení se však nedá odmítnout a já mohu pět chválu i po dvou měsících, protože nevyprchala. Atmosféra při promítání byla skvělá a věřím, že taková byla většinou i na Aertěku. Vojta se vrátil nadšený, s některými dětmi se stýká i nadále a tábor pro něj byla určitě velká zkušenost a inspirace. Byla bych ráda, kdyby mu nadšení vydrželo a příští rok chtěl i mohl na další Aertěk odjet.
 
Jáchym Grohman - účastník
1. Nejlepší zážitek pro mně bylo lesní kino. Finální úpravy filmu.
2. Vše bylo dobré:-D
3. Jídlo ušlo;-) a ubytovaní bylo dobré.
4. Civilizace.  

Rodiče Jáchyma Grohmana
1. Pozitivně mě překvapil počet instruktorů. S tím jsem se jinde nesetkala a určitě je to ku prospěchu dětí i výsledku práce. Také bych ráda poděkovala za neuvěřitelné nasazení všech, kteří tábor organizovali a účastnili se ho. Nejvíce oceňuji "mírně řízenou" obrovskou svobodu, kterou děti dostaly. Musí to být vyčerpávající pro dospělé, ale pro děti super.
2. Jáchym přijel nadšený a já jsem si ničeho negativního nevšimla... takže za nás nic, ať se další tábor povede alespoň tak jako tento.

Barbora Tejnská - účastník
1. Natáčení bomba filmů. S úžasnými lidmi.
2. Bodování před úklidem.
3. Jídlo moc dobré a to já jsem labužník. Ubytování: příště prosím nepřihlašujte pavouky.
4. Rozhodně chyběla nuda.

Rodiče Barbory Tejnské
Rodiče: není nic krásnějšího než, když dítě mluví o letním táboře i čtyři měsíce po jeho zkončení. Bára o Artěku mluví velmi často a v superlativech. Dokonce svedla i bratra, který by rád jel příště taky. A to je co říci.

Eleonora Budková - účastník
1. Natáčení.
2. Když jsme se dozvíme ze to máme blbě natočené.
3. Nějaké jídlo bylo velmi dobré a nějaké zase ne ,ale  tak 70% dobré.
4. Nebyla jsem minulý rok takže nevím.
5. Aertěk je fajn ,jsem ráda ze neco takového existuje :).        

Matylda Strnadová - účastník / st turnus
1. Rozhodně nejlepší bylo natáčení (i když se našlo několik krizových momentů) a následné promítání filmů v kině - bylo hezké je vidět na velkém plátně.
2. Moc mě nebavil úvod ( představování, hry atd.), ale chápu, že je to nutné abychom se všichni alespoň trochu seznámili.
3. Jídlo bylo letos dobré, s ubytováním to ale už tak růžové nebylo - nejhorší bylo, že v noci byla na pokojích hrozná zima.
4. Trochu mi chyběla stará parta, co byla na Aertěku minulý rok, ale co se dá dělat, už jsou všichni moc staří. Taky je škoda, že nás letos nikdo na Aertěku nepřijel navštívit.
 
Jan Gelnar - účastník
1. Nataceni filmu a lesni kino.
2. Zadny.
3. Ubytovani bylo prijemne a jidlo bylo uchazejici.                     
4. Nic.
5. Prednaska o animaci.

Rodiče Jana Gelnara
Nemám žádné připomínky, co taky říct, když první slova dítěte po návratu z tábora jsou: Bylo to perfektní, příští rok chci zase! Snad jen, těšíme se na další rok!

Natálie Wienerová - účastník
1. Těžko se vymýšlí jen jeden, všechny dny Aertěku byly něčím nejlepší, ale kdybych měla vybrat jen pár, stoprocentně by to byly obě diskotéky a taky bojovka..
2. Neřekla bych, že se tam stalo něco doopravdy špatného, nebo něco co se mi nelíbilo, takže na tuhle otázku odpověď nemám…
3. Jídlo mi až na vyjímky chutnalo a ubytování bylo taky v pořádku, hlavně jsem byla moc ráda za pokoj po čtyřech, jelikož v menším počtu se dá lépe dohodnou a podobně…
4. Řekla bych, že mě osobně tam nechybělo nic závažného, sice jsem nebyla na minulém Aertěku, tedy, nebyla jsem ještě mimo tenhle Aertěk na žádném táboře, takže nemůžu porovnávat, ale přišlo mi to dostatečně dobré.
5. Děkuju za tak kreativní tábor pro nás kavárenské povaleče, kteří nepotřebují neustále běhat po lesích, pro nás kteří máme rádi film a pro nás, kteří hlavně ocení dobře zpracovaný film…

Rodiče Natálie Wienerové
1. Hodnotila bych ho naprosto kladně a spokojená jsem byla se zaměřením a obsahem tábora a s tím jak se vedoucí a praktikanti o děti starali.
2. Nezměnila bych nic, dcera byla naprosto spokojená.

Max Bystřický - účastník
1. Filmová noc, protože jsem viděl filmy, které jsem neznal a byly super. Vážně se mi líbila atmosféra, byla tam jen určitá skupina lidí, bylo to příjemné a dobrý pocit.
2. Na táboře jsem neměl negativní zážitky, kromě toho, když jsem byl nemocný, sám v pokoji a měl jsem  strašný hlad.
3. Jídlo i ubytování nebylo nic moc, ale dalo se to přežít, protože to nebyl výkrmový tábor, ale tábor filmařů. Tak to bylo celkem vpořádku, obojí splnilo účel.
4. Byl jsem na táboře poprvé, tak to nemůžu porovnat. Klidně bych se díval na víc filmů.
5. Myslím si, že by se tam píště mohl prmítnout film Inception (Počátek). Jak jsem pochopil,tak se Ti, Mirku, nelíbil, ale já ho mám hodně rád. Přestože je film delší (ale ne tak jako např. Intolerance), zdá se mi obsahově zajímavý a soundtrack se mi zdá geniální.

Rodiče Maxe Bystřického
1. Především jsem byla spokojená, že Max byl nadšený, to je samozřejmě to nejdůležitější. Tábor jako celek Maxovi tzv. kápl do noty.
...k Maxově "2" odpovědi: Max byl nemocný a ten den prý byl nabitý táborový program a Max měl prý hlad. Myslím, že mu nebylo tak zle, aby si pro jídlo nemohl zajít, nehledě k tomu, že měl v kufru několik sušenek z domova. Prý je nenašel (ale já jsem je pak doma našla). To je celý on, nic si z toho nedělějte, je to pro něho poučení.
2. Vzhledem k odpovědím syna nemám co měnit, opravdu nemám zprávy, že by bylo něco špatně. Setkání rodičů s dětmi v kině na závěr bylo báječné, pochvala patří všem vedoucím, jak vše zvládli! Ať už péči o děti, tak odborné vedení při práci na jejich výtvorech.

Valerie Ulíková - účastník
1. Nejlepší zážitky z Aertěku byly hodiny herectví, noční bojovka. Také jsem byla spokojené s výběrem promítaných filmů: Až vyjde měsíc, E.T. Mimozemšťan, ten film Přetoč to nebo nějak tak:)
Diskotéky a táborák... ale nejvíc mě bavilo samotné natáčení, stavění příběhu a to jak to pak dopadlo.
2. Když mne jeden den bolela hlava:(((
3. Jídlo (až na knedlíky s vajíčkem:-) ) i ubytování bylo super.
4. Nuda
5. Byl to super tábor a děkuji všem vedoucím za laskavost a obětavost.

Rodiče Valerie Ulíkové
1. Vrátilo se nám opět vysmáté, rozjeté dítě se spoustou chaotických historek a hlášek od lidí které sice vůbec neznáme ale muselo to být asi fakt super. :) Celé dny nám vyprávěla jak co kdo točil, co se jim při to stalo a co kdo říkal, lesní kino, Až vyjde měsíc, rujny kláštera, Dan Pribáň a cestování napříč světem s trabantem, knedlíky s vajíčkem, "stopmoušn" ... :))
2. Myslím, že tento "formát" uměleckého tábora pro děti je naprosto skvělí a obdivuji vaši vitalitu, nasazení a ochotu s dětmi neskonale tvořit na tak vysoké profesionální úrovni.

Daniel Tisoň - účastník
1. Moc se mi líbila bojovka, byla skvěle promyšlená a vymakaná. Všechny workshopy a aktivity včetně nočního promítání v lese a natáčení filmů byly skvělé.
2. Nelíbila se mi tůra k tzv. "koupališti", což byl jen velký špinavý kanál, to byla asi jediná věc, která se mi na Aertěku nelíbila.
3. Jídlo: dobré, ubytování: dobré.
4. Chtělo by to možná více filmů a hostů.
5. Nemám co dodat. Aertěk je prostě super!

Rodiče Dana Tisoně
1. Všechno se mi líbí. Nemám žádné připomínky a moc Vás obdivuji.
2. Z mého pohledu bylo vše v pořádku. Těším se na příští rok, kdy mezi sebe doufám přijmete i mojí natěšenou dceru Adélu.

Kristián Toman - účastník
1. Filmová noc
2. -
3. Jídlo: 40% - jen polévky byly dobré Ubytování: 85%
4. Častější koupání, častější koukání se na filmy.
5. -

Rodiče Kristiána Tomana
1. Byli jsme moc spokojení, práce s dětmi byla vynikající.
2. Přidali bychom více výletů, aby děti nebyly celou dobu v areálu tábora.

Tereza Motýlová – účastník / st turnus
1. Hrozně se mi líbil filmový "večer", který se protáhl až do rána... Bylo fajn jít spát za svítání.
Také se na táboře sešli skvělí lidé a všichni spolu vycházeli.
2. Žádný
3. Ubytování i jídlo byly bez problémů. Kuchařky byly milé a vařily dobře.
4. Pár dní navíc:D
5. Aertěk roku nejlepší je čas,těšíme se na příští rok zas!

Rodiče Terezy Motýlové
1. Spokojené dítě = spokojený rodič :)
2. + pár dní navíc :)

Brabcová Petra- účastník
1. Natáčení filmu s Petrou Nesvačilovou, mohla bych napsat cokoliv, líbilo se mi snad úplně všechno.
2. Noční stezka odvahy a pole plné pavouků.
3. Chu
4. Nic:)
5. Moc se mi tam líbilo!!

Rodiče Petry Brabcové
1. Spokojení jsme byli s myšlenkou tábora dát dětem možnost nahlédnout k "dospělým" profesím.
Od jakéhokoliv tábora očekáváme, že se vrátí domů spokojené dítě, to se podařilo:).
2. Asi jedinou výtku bychom měli (v našich očích) k ne úplně rovnoměrnému rozložení sil odborných lektorů k jednotlivým týmům, byť to rozhodně nebyl úmysl a v kontextu celého tábora jde o detail (ale ptali jste se).

Hana Ekinovičová – účastník / st turnus
1. Nejlepší letos podle mě byla závěrečná diskotéka, ikdyž jsem si moc nemohla zablbnout, protože jsem měla bolavý kotník, ale rozhodně to byla sranda.
2. To opravdu nevím, asi když jsem se snažila sehnat desku na rekvizitu k filmu, nedařilo se mi  a můj lektor ležel na pohovce, četl si a ptal se, kde je ta deska, furt dokola...
3. Jídlo bylo výborné. Rozhodně mnohem lepší než loni. S ubytováním to bylo horší, vypadalo t spíš jako ubytovny pro uprchlíky, všude bylo vlhko.
4. To nevím, neumím si představit, jak by se  programu vešlo něco dalšího a myslím, že bylo všeho trochu.

Rodiče Hany Ekinovičové
Omlouvám se, že jsem neodpověděla dříve, ale nebyla jsem si jistá, co napsat. Moje dcera už je velká a myslím, že by svoji účast na AERTĚKU měla zhodnotit sama. Já osobně vidím AERTĚK jako velký přínos - nejen pro budoucí režiséry a kameramany, ale pro mladé, kteří se společně o něco snaží.
Původně jsem Vám chtěla psát hned po návratu z tábora, ale tenkrát by asi můj dopis nevyzněl moc příznivě a některé věci je lepší nechat "uležet". Takže jen poznámku - vím, že dcera byla smutná z přístupu svého vedoucího (nevím, jak tu funkci nazýváte) a s nesouhlasem s jeho chováním jsem se setkala u více lidí. Nebyla jsem tam, nemůžu to posoudit. Vím, že práce s puberťáky je obtížná a určitě je velmi záslužná, ale myslím, že než se někdo do tohoto "boje" pustí, měl by si uvědomit, jestli zvládne i vztah s lidma, kteří mu úplně "nesedí". Tím jsem rozhodně nechtěla hodnotit AERTĚK jako takový, jednalo se spíše o osobní záležitost a věřím, že dcera už si na nepříjemnosti nevzpomene.
Velice si vážím všeho, co pro děti a mládež děláte, AERTĚK je úžasná věc.  Děláte pro děti něco, co už asi dnes nikdo - ukazujete jim, že i práce může být zábava a že ani dnes nemusí být všechno jen "něco za něco". Za to Vám, myslím, že za všechny rodiče, moc děkuji.

Denisa Hajdová – účastník / st turnus
1. Můj nejlepší zážitek z Aertěku byla punkerská diskotéka. Mohli jsme si nasprejovat trička a udělat si různé účesy, skvělá vzpomínka.
2. Mým nejhorším zážitkem bylo asi to, že jsme měli na pokoji pavouka, protože z nich mám fóbii.
3. Jídlo bylo výborné a ubytování bylo celkem dobré.
4. Jelikož jsem byla na Aertěku poprvé tak mi tam asi nechybělo nic.
5. Ze všech táborů na kterých jsem doposud byla, byl Aertěk nejlepší. :)

Elizabeth Matýšková - účastník
1. Nejlepší bylo koupání v Mnichovské  hasičské nádrži a natáčení na rozpadlém hřbitově. Takové věci v takovém kolektivu se dvakrát nezažívají.
2. Nemyslím, že něco bylo ,,nejhorší“. Mohu jen říci, že se mi moc nelíbila ta dlouhá cesta do Mnichova, bylo vedro a bodla mě včela.
3. Jídlo bylo velmi dobré, rozmanitá kuchyně a vždy něco dobrého k pití a k snědku. Ubytování bylo v pohodě.
4. Nic
5. Byl to můj první tábor a byl prostě super. Díky:-)

Rodiče Elizabeth Matýškové
1. Potěšil mne nabitý program, celkový náboj a dle Eli velmi dobrá kuchyně.
2. Množství filmů, které mohly děti shlédnout. Přišlo by mi zajímavější pustit jich méně, ale třeba víckrát. Děti by měly možnost si je prohlédnout detailněji, zpracovat zážitek, nechat film na sebe působit.

Šimon Přikryl - účastník
1. Bojovka
2. Ten den, co mi bylo blbě.
3. Ten kuchař je fajn, ale neumí vařit. Ubytování bylo fajn, lepší než jídlo.
4. Speciální efekty
5. Bylo to super a doufám, že tam pojedu příště.

Rodiče Šimona Přikryla
1. Změna osobnosti Šimona, viz poslední jeho odpověď.
2. Těžko hodnotit z dálky. Podle mě je super celý koncept a detaily jsou detaily.

Jakub Muller- účastník / st turnus
1. Nejlepší zážitky z Aertěku se váží na natáčení s mým štábem. Nejvíc potom natáčení s panem Bílkem.
2. Myslím, že to bylo koukání na krátké animované hororové filmy a s tím spojená nervozita před "výběrovým řízením".
3. Lepší jídlo jsme si nemohli přát! A ubytování bylo na krásném místě.
4. Nemůžu porovnat s ostatními ročníky, ale bylo to výborné a předčilo to mé očekávaní.
5. Už se těším až zase uvidím tu partičku šílených lidí s Filipem v čele.

Rodiče Jakuba Millera
1. Spokojenost a nadšení syna. Neuvěřitelné zaujetí všech účastníků a úžasné výsledky.
2. Těžko hledat, ale snad něco o informovanosti účastníků o autorských právech při používání např. hudby do svých filmů. Myslím, že syn o tom moc neví.

Šimon Antoš – účastník / st turnus
1. První den a promítání filmů, přípravy na natáčení.
2. Hrůza z toho, že Vám nepustí film na promítání, čímž to zkazíte celému týmu a neustálá správná a špatná rozhodnutí ohledně kvality záběru.
3. Nic mi nechybělo, co se tohoto ohledu týče
4. Byl jsem poprvé, a tak nevím, co tam mělo být.

Rodiče Šimona Antoše
1. Byla jsem se vším spokojená.
2. Nic. - Doufal bych, abyste odpovědi nezveřejňovali, ale samozřejmě chápu, proč byste chtěli.

Natália Peterková- účastník / st turnus
1. Nedokážu určit jediný skvělý zážitek. Těch skvělých zážitků (a to nejen při samotném točení) bylo neuvěřitelně mnoho. Za nejlepší zážitek bych tak mohla považovat téměř všechno. Natáčení, všechny možné akce.
2. Musím říct, že mě celkem a štvalo, že jsem nemohla točit film, ke kterému jsem psala scénář. I když jsem věděla, že ho s největší pravděpodobností točit nebudu, mrzelo mě to. A taky docela to, že jsem ani nebyla např. v titulcích, přestože scénář byl pozměněn, námět zůstával stejný.
3. Jídlo bylo super, chutnalo mi skoro všechno a bylo to lepší než minulý rok. Ubytování mi nevadilo, jen bylo nepraktické to rozdělení do více budov.
4. Nevím, snad mě ani nic nenapadá.

Rodiče Natálie Peterkové
1. Aertěk bych rozhodně hodnotila kladně, a to nejenom z dceřina vyprávění, ale hlavně podle výsledné práce.
2. Nemyslím, že je třeba něco měnit.

Anna Šťastná – účastník / st turnus
1. Asi uplně nejlepší bylo natáčení ve štábu. Moc jsem si to užila, i když jsem neměla žádnou velkou úlohu:) Pak byly taky strašně dobrý diskotéky:) Můj nejlepší zážitek byly vlastně celý ty dva týdny :D
2. Když nemam napsat ani vstávání, ani rozcvičku (která ani tak strašná nebyla), tak asi uklízení, ale to taky nebylo tak strašný:D Takže vůbec nic. Všechno bylo strašně dobrý.
3. Kuchařky nám vařily strašně dobře. Úplně nejvíc mě překvapilo, když nám udělali ke svačině lívance a upekly tři dorty, který pak stejně skončily na obličeji:D Ubytování nebylo špatné, jen že tam bylo vlhko a že jsem měla (dost) tvrdou postel. Ale okolí bylo zase krásný a areál tak též, takže něco za něco:) Jo, a stejně jsme moc času v pokojích netrávili, tak to bylo jedno:)
4. Já jsem byla letos na Aertěku poprvé, takže nemůžu letošní ročník s žádným jiným srovnávat, ale jinak mi vůbec nic nechybělo, naopak byl to nejlepší tábor, na kterém jsem kdy byla:)
5. Nevím, co mám vzkázat.  Asi jen, že to bylo strašně dobrý a že se mi stýskalo pak ještě celý prázdniny. A všechny moc pozdravuju. Moc mě mrzí, že jsem se nemohla dostavit na filmovou noc:)

Rodiče Anny Šťastné
1. Ani jsem nečekala, že Anička přijede tak nadšená. Byla jsme ráda, že se jí tam tolik líbilo. Mně se líbilo, že jste dokázali děti  motivovat, vyzdvihnout jejich přínos, osobnost a za jejich práci pochválit.
2. Mrzelo mě, že,Anička chtěla mít ve štábu větší roli a ještě víc se na všem podílet. ale na druhou stranu chápu, že je těžké děti rozdělit ke spokojenosti všech s myslím si, že si nakonec si svoje místo našla.

Josefína Dostálová - účastník
1. Nejlepší pro mě bylo asi velké promítaní poslední den v kině Aero (tuším, že to nebude moc originální odpověď, ale jsem upřímná). Bylo pro mě hrozně krásné a inspirující vidět tu spoustu práce, kterou jsme za tak relativně krátký časový úsek stihli odvést a vidět tu spoustu známých i neznámých lidí, kterým jsme naše díla mohli předvést.  Téměř nikdo z nás (až na lektory)  nebyl profesionál, ale přesto jsme stihli odvést téměř profesionální práci. Dělali jsme to jenom pro sebe, dělali jsme něco, co nás baví a spojuje.  Zapojili se všichni a myslím, že to všechny bavilo a byl to pro ně skvělý zážitek.
2. Myslím, že práce u filmu je v jistém směru velmi náročná a téměř vysilující, snaží se z nás dostat maximum a my jsme při tom leckdy stresovaní, nervní a nepříjemní. Když se třicetkrát opakuje jediný záběr, když se zjistí několik dní před uvedením, že je potřeba celý film kompletně přestříhat, když někdo nespolupracuje nebo situace opravdu nezvládá, nestává se toto filmové prostředí zrovna pro ostatní příjemným. Dostáváme se do sice nelehkých, ale bohužel nevyhnutelných situací. Cítila jsem, že i ty tady nastaly, nebyly příjemné a mnohdy vzbudily konflikty, které se pak staly opravdu nejhorším zážitkem z Aertěku.
3. K ubytování nemám téměř výhrady, je to něco, co si slibuji od klasického tábora. Líbila se mi dostupnost teplé sprchy téměř vždy, když jsem jí potřebovala, pokoje byly relativně čisté, prostorově dostačující (nikdo se nemačkal a nezakopával o kufry), v noci v nich nebyla zima. Společné prostory hodnotím spíše jako průměrně, nicméně vcelku si nemám moc na co stěžovat.
Jídlo bych přirovnala ke spíše klasické školní jídelně. Některá jídla jsem si přidávala několikrát, některá jsem měla problém dojíst do konce. Pan kuchař mi ale připadal velmi vstřícný a milý a hlad jsem neměla.
4. Asi určitě natáčení videoklipu, s tím sice nemám zkušenosti ani jsem jej nezažila, ale bylo to něco, na co jsem se těšila, o čem jsem si myslela, že by se mi mohlo líbit a co by mě bavilo, bohužel chápu situaci, není to nic, za co byste mohli. Nezúčastnila jsem posledního dne herectví a stop-motion animace, ale obojí si myslím v průběhu tohoto roku vynahradím. (Začala jsem se znovu věnovat herectví a budu navštěvovat zdejší animační dílnu).
5. Pojedeme zase? - Mám trochu problém s věkem, vím, že už se asi nebudu moct zúčastnit mladšího turnusu, na druhou stranu se mi nechce po roce měnit prostředí a rovnou přecházet do starších. Vím, že by mi asi programem vyhovovali víc, na druhou stranu jsem se v tomto ohledu ještě chtěla právě s Mirkem, případně vedoucím staršího turnusu domluvit. Také jsem slyšela, že se na starší dělá pohovor a filmový test. Pohovor nevím, jestli bych zvládla, stejně tak si myslím, že o filmu takové znalosti nemám – jak jsem slyšela, že by bylo potřeba…, ale určitě bych se ráda zúčastnila právě i příští rok, jenom nevím, jakým způsobem).

Rodiče Adély Kurešové
1. Aertěk hodnotím více než kladně. Z pohledu rodiče jsem byla nejvíce spokojená s naprostou spokojeností dítěte.

2. Převzala jsem si nadšené dítě, takže návrhy bych nechala na těch, kdo se účastní a vědí o čem mluví. Mohu nabídnout jen svou pomoc. …na závěrečné akci jste mluvil o jednom „fakt hnusném jídle“, tak možná to.
A na závěr ještě, kdybyste našli sílu a volný čas, aby Aertěk mohl probíhat i během školního roku, fakt moc bychom se s Ádou radovaly. To by byla nádhera!